ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 3 دقیقه است

  بسیار خب
    پرینت

  آموزش کار با ادیتور گوتنبرگ

  آموزش کار با ادیتور گوتنبرگ، ابتدا با محیط گوتنبرگ اشنا شوید(عکس زیر) 
  این ادیتور بیشتر برای پست گذاری برای وبلاگ استفاده میشود(قسمت منو>نوشته ها>افزودن نوشته)

  محیط گوتنبرگ با فونت ایران سنس

  اکنون کار با گوتنبرگ را آغاز می‌کنیم. برای این کار شما نیازی به نصب افزونه جدید ندارید. فقط کافی است وردپرس شما نسخه ۵ به بالا باشد، در این صورت می‌توانید از گوتنبرگ بهره ببرید. سپس وقتی وارد بخش نوشته‌ها > افزودن شوید؛ با این صحنه روبرو خواهید شد:

  شروع کار با گوتنبرگ

  ابتدا اجازه دهید بخش‌های مختلف صفحه جدید را به شما معرفی کنیم.

  بخش Add Title برای نوشتن عنوان پست است.
  بخش Document برای مدیریت دسته‌بندی‌ها و انتشار و برچسب‌ها و تصویر شاخص و … است. یعنی همان ستونی که قبلا در نوشتن پست وردپرس داشتیم.
  و بخش Block هم تنظیمات بلاکی است که شما در حال کار کردن روی آن هستید.
  خیلی ساده! اکنون از بخش Start writing or type می‌توانید شروع به نوشتن پاراگراف اول نوشته خود کنید. پس یک مقدمه برای مطلب خود بنویسید.

  بعد از نوشتن پاراگراف و زدن دکمه اینتر، وارد پاراگراف بعدی خواهید شد. شما امکان این را دارید که، با کلیک روی دکمه + در گوشه بالا سمت راست، بلاک‌های جدیدتری به نوشته خود اضافه کنید. به این شکل:

  add block

  روی هر بلاک کلیک کنید تا بلاک موردنظر شما به بخش نوشته اضافه شود؛ به‌این‌ترتیب می‌توانید از سمت چپ صفحه با کلیک روی تب Block به تنظیمات آن دسترسی داشته باشید.

  آپلود تصویر در ویرایشگر گاتنبرگ

  برای اضافه کردن تصویر به گوتنبرگ، باید روی + کلیک کنید، و از بلاک‌ها روی Image یا تصویر کلیک کنید. سپس باکس تصویر به این شکل در انتهای گوتنبرگ شما نمایان خواهد شد:

  add image to gutenberg 1

  سپس روی بارگذاری یا Upload کلیک کنید تا بتوانید تصویر را از سیستم خود آپلود کنید؛ و یا روی Media Library کلیک کنید تا بتوانید از بخش رسانه وردپرس، تصویر موردنظرتان را انتخاب کنید.

  راستی! یه راه ساده‌تر برای اضافه کردن بلاک دارید.

  فراموش نکنید که می‌توانید تصویر را به‌صورت مستقیم از سیستم روی صفحه ویرایش پست بکشید و هرجایی که دوست دارید آن را قرار دهید. البته نباید این کار را برای ویدیو انجام دهید. ? شما می‌توانید با تست کردن متوجه منظورمان شوید.

  توجه داشته باشید که برای اضافه کردن باکس‌هایی مثل ویدیو، تنها کافی است با یک اسلش / باکس را اضافه کنید. به این شکل:

  راه ساده تر

  سپس با یک اینتر، می‌توانید بلاک موردنظر خود را سریع‌تر به گوتنبرگ اضافه کنید. مثلاً بلاک اینستاگرام به این شکل اضافه خواهد شد:

  بصورت کلی باید بعد از نصب وردپرس یه سری کارها رو انجام بدید، امروز توی میهن وردپرس براتون مقاله ای نوشتیم که ۱۸ تا کار بعد از نصب وردپرس خام رو بهتون معرفی کرد. #وردپرس #سایت #طراحی_سایت #آموزش

  A post shared by میهن وردپرس (@mihanwp) on Sep 20, 2018 at 11:52pm PDT

  چه خبر از یواست سئو؟

  یواست سئو هم مثل همیشه خودش را با اوضاع وفق داده. به‌این‌ترتیب که می‌توانید آن را در ستون سمت چپ بخش ویرایشگر جدید مشاهده کنید و به‌راحتی از آن استفاده کنید.

  یواست سئو در گوتنبرگ